in

Altcoin Fiyatlarını Neler Bekliyor? Efsanevi Analist Tahminlerini Paylaştı

Bitcoin’in son yükseliş rallisi, son 3 gündür bireysel yatırımcıları ve Bitcoin HODLer’larını sevindirdi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere öncü kripto para birimi 13 Haziran’dan sonra yüzde 13 kadar yükseldi. Yazım sırasında 39.000 dolar civarından işlem görüyor. Ancak asıl soru, bu rallinin piyasadaki diğer altcoin projelerini nasıl etkilediği konusu.

Bitcoin rallisi altcoin projelerine yarar sağlayacak mı?

Popüler analist Michaël van de Poppe yakın zamanda bu soruları yanıtladı. Bitcoin bir süredir “death cross”a doğru ilerliyordu ve analiste göre bu çapraz hala yakın olsa da, aktif ralliyi stabilize etmeye yardımcı olabilir. Poppe, BTC’nin Hareketli Ortalamaları (tablodaki kırmızı ve turuncu çizgiler) geçmeden önce bir miktar yatay hareket kazanmasının önemli olduğunu iddia etti. Bunun ardından bir short squeeze yaşanacağını ve coin için bir sonraki direnç bölgesinin 48-49 bin dolar civarında olacağını belirtti. Van de Poppe, ayrıca şu ifadeleri kullandı:

Yükselen bir ivme için kritik seviyeleri (48 bin  – 49 bin) tekrar destek haline getirmek istersiniz, çünkü ancak o zaman ilerlemeye devam edebilirsiniz.

Altcoin fiyatları ne olacak?

Analiste göre, BTC’nin hareketi yatay olduğunda, altcoin’ler de aynı şekilde hareket edecek. Bu öngörü, öncelikle piyasada ortaya çıkan panik nedeniyle BTC çöktüğünde diğer altcoin’lerin de çökmesine dayanıyor. Böylece Bitcoin tekrar konsolide olduğunda altcoin’lerin de momentum kazandığı görülüyor. Van de Poppe, “Altcoin’ler, Bitcoin konsolide olduğunda iyi bir şekilde hareket eder,” diyor. Altcoin’ler BTC’nin ani yükselişinin kendilerine baskı yapması sebebiyle ralli yapamıyor. Bununla birlikte, analiste göre Bitcoin yakın bir zamanda itici bir hareket zaten gösteremeyecek.

Michael van de Poppe, “Bu, altcoin’lerin Bitcoin’den daha iyi bir performans göstermeye başlayacağı bir dönem. Bitcoin’in yatay hareketi ne kadar uzun süre hareket ederse, altcoin’lerin ralliye devam etmesi de o kadar olası,” diyor.

Analist ETH, LINK ve FTM’i analist etti

Poppe, ayrıca Ethereum, Chainlink, Fantom’ın BTC’ye karşı fiyat hareketlerini de analiz etti. Analiste göre Ethereum hala istikrarlı bir konsolidasyon döneminin beklenebileceği kritik bir destek seviyesini koruyor. Chainlink için “35 dolar görülmeden önce biraz daha konsolidasyon görülebilir, sonra yükseliş devam edecek,” ifadelerini kullanan analist, Fantom’ın ise BTC’ye karşı 0.000055-0.000065 civarındaki destek seviyesini koruması gerektiğini belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Takip et

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Akash Network’s Utility Token (AKT) Pairs with Cosmos Native Coin (ATOM) Ahead of Osmosis Launch

FCMC Fines Rietumu Banka for Violations Related to AML Compliance