in

Cardano Kurucusundan Elon Musk’a Çağrı: Bu 4 Altcoin’e Bak!

Charles Hoskinson asla Dogecoin’in büyük bir hayranı olmadı ve geçmişte bir veya iki kez Bitcoin’i de eleştirdi. Yakın tarihli bir röportajda, Cardano yaratıcısı, Bitcoin’i enerji kullanımı ve programlanabilirlik eksikliği nedeniyle DOGE’yi ise hiçbir amaca hizmet etmediği için net bir diller eleştirdi. Hoskinson, Tesla CEO’su olarak iklim değişikliğiyle mücadeledeki rolü konusunda ciddiyse Elon Musk’ın Cardano’yu incelemesi gerektiğine inanıyor.

Cardano kurucusundan önemli açıklamalar

Hoskinson, son derece popüler Lex Fridman podcast’inde yer aldı. Bu yer alış, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in benzer bir yer alışının hemen ardından meydana geliyor. Buterin röportajında ​​kripto endüstrisindeki birkaç sorundan bahsetmişti.  Cardano hakkında konuşurken ADA’yı harika bir proje olarak gördüğünü ifade etmişti.

Hoskinson röportajında ​​DOGE, Elon Musk, Jack Dorsey’in BTC katılımı, Bitcoin, Chainlink ve oracle ağlarının başarısızlıkları ve daha fazlasını içeren bir dizi konuyu ele aldı. Hoskinson Tesla’nın Bitcoin ile olan ilişkisi ilgili olarak “Alternatif enerji ve sürdürülebilirliğe, karbon azaltımına ve karbon nötrlüğüne gerçekten önem veriyorlarsa, enerji tüketimini kısıtlamak için yerleşik bir mekanizmanın olmadığı bir sistemde olamazsınız.” İfadesini kullanıyor.  

Hoskinson’un tavsiyesi

Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere eski Ethereum kurucu ortağının sorun olarak gördüğü konu sadece Bitcoin’in enerji kullanımı değil. Bitcoin’in programlanabilirlik eksikliğine değinen Hoskinson, BTC’yi tüm kripto para birimleri arasında en az programlanabilir olarak nitelendiriyor. Tesla’nın, Blockchain inşa etmek istiyorsa, Cardano, Ethereum, Solana ve EOS gibi diğer Blockchain’leri keşfetmesinin daha iyi olacağını belirten Hoskinson, röportajı boyunca Bitcoin’i eleştirdi ve bir noktada onu “lisede bir futbol yıldızı olan ama şimdi bira göbeği olan bir adam” olarak nitelendirdi. Bitcoin’in kriptoların geleceğinde yeri olmadığına inanan Hoskinson, bugün hala var olmasının tek nedeninin, içine milyarlarca dolar akıtılması ve insanların yatırımlarını koruması olduğunu belirtiyor.

“Ağ etkisine sahip, düzenleyici onayı var, marka adına sahip. Ancak topluluğu gelişmeyi ve diğer kripto projelerini yakalamayı reddediyor” açıklamasında bulunan Hoskinson, topluluğun projeyi körü körüne takip ettikleri bir dine dönüştürdüğünü belirtiyor. Hoskinson son olarak “Hayatım boyunca Bitcoin’in amacının ne olduğunu anlayamıyorum” açıklamasında bulunarak sözlerini bitiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Takip et

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Lightning Network Capacity Breaks 1,500 BTC

Spanish Regulator Asks Crypto Firms to Submit Requests before Launching Ads