in

Analistlerden Altın Fiyatları Tahminleri: Bu Seviyeleri Bekleyin!

Altın fiyatları, FED kararı ve Jerome Powell’ın açıklamaları sonrası 1.800 doların altına kaydı. Altın’da ivme kaybı devam ederken yatırımcılar, sırada hangi seviyelerin olabileceğini araştırıyor. Bizde sizler için kritik altın tahminlerini makalemizde derledik.

Commerzbank: Altın fiyatları yıl sonuna kadar 2.000 dolara yükselecek

Reuters tarafından bildirildiği üzere Commerzbank, enflasyon endişelerinin altın fiyatını yıl sonuna kadar 2.000 dolar/ONS’a yükseltmesini bekliyor. Commerzbank ayrıca gümüş fiyatının 2021 sonunda 30 dolara yükseleceğini ve paladyumun ONS başına 2.800 dolar olacağını tahmin ediyor.

Axel Rudolph: Altın fiyatlarında uzun vadede 1.959/65 doları hedefliyoruz!

Commerzbank’ta Kıdemli FICC Teknik Analisti olan Axel Rudolph, altın’ın (XAU/USD) genel olarak yükselişini sürdürürken, mevcut düzeltmedeki düşüşe rağmen 1.808 doların üzerinde kalmasının önemli olduğunu söyledi. Axel Rudolph konuya yönelik şunları söyledi:

Uzun vadede, 1.959/65 dolarlık Kasım 2020’nin en yüksek seviyesini ve 2021’in en yüksek seviyesini hedefliyoruz. Anahtar destek, 1.729,48 dolar. Yukarıdayken, uzun vadeli yukarı yönlü önyargımızı koruyacağız.

Credit Suisse stratejistleri: Altın fiyatları şimdi bu seviyeleri görebilir

Altın fiyatları, 1.800 doların altına geriledi. Credit Suisse’deki stratejistlere göre, XAU/USD’nin zayıflığına rağmen fiyatlar yükselecek. Credit Suisse stratejistleri konuya yönelik şunları söyledi:

Altın, 1.941/66 dolar seviyesine doğru ilerleyecek. Altın fiyatının Kasım 2020’nin yükseği ve 1.941/66 dolarlık potansiyel eğilim direncine doğru bir hareket için devam etmesini bekliyoruz. Daha geniş konsolidasyon aralığını korumak için şimdilik 1.943/66 doların tekrar sınırlanmasını beklerken, nihai bir kırılma 2.075 dolarlık rekor seviyeye geri dönmenin kapısını açmalı. Yine de 1.840 doların altında bir kapanış, daha sonra 1.809/05 dolarda ve daha da önemlisi 1.765/55 dolarda görülen destekle daha geniş bir yana eğilimi güçlendirmek için kısa vadeli bir zirveye işaret edecek.

OCBC Bank stratejistleri: Altın 1.500 dolarlık fiyata ulaşabilir

OCBC Bank stratejistleri, altın fiyatlarında daha düşük seviyeler bekliyor. Analistlere göre, reel oranlar yükselmeye devam ettikçe, bu muhtemelen sarı metale daha düşük baskı yapacak. Sonuç olarak OCBC Bank stratejistlerine göre, XAU/USD 2022 sonuna kadar 1.500 dolarlık fiyata ulaşabilir. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın tahmini için “Daha Fazla Düşüş” Analist, Altın İçin Sıradaki Seviyeleri Açıkladı!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Takip et

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Mark Cuban Hit by Iron Finance Token Crash, Calls for Defi Regulation

Blockchain Intelligence Firm TRM Labs Secures $14 Million in Funding