in

“Yoğun Satış Dalgası” 2 Analist, Altın Fiyatı Beklentilerini Paylaştı!

Federal Rezerv (FED), gelecekteki faiz oranı artışlarının beklenenden biraz daha erken geleceği tahminleriyle Çarşamba günü piyasayı şaşırttı. Özellikle altın böcekleri hayal kırıklığına uğradı. Altın fiyatı Çarşamba günü %4 düştü ve Perşembe günü tekrar düştü ve Mayıs ayının başından beri ilk kez ONS başına 1.800 doların altına düştü. Peki şimdi hangi seviyeler görülebilir?

İpek Özkardeskaya: Altın fiyatı 1.800 doların önemli ölçüde altına kayabilir

Altın’ın genellikle enflasyon korkularıyla birlikte yükseldiği doğru olsa da Wall Street bu senaryoya zaten fiyat vermiş olabilir. Yatırımcılar, FED’in enflasyon tehdidini daha ciddiye aldığı ve onu bastırmak için daha agresif hareket edebileceği beklentileri nedeniyle şu anda altın varlıklarını satıyor gibi görünüyor.

Daha yüksek oranlar altın fiyatı için kötü olur ve bu da yükselen oran ortamında fayda sağlama eğiliminde olan tahviller dahil diğer varlıklara kıyasla altın’ın parlaklığını kaybetmesini sağlar. Swissquote’nin kıdemli analisti İpek Özkardeskaya Perşembe günü yayınladığı bir raporda, piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Getirilerde daha fazla artış beklentileri, artan enflasyonist baskılara rağmen sarı metaldeki yukarı yönlü potansiyeli sınırlamalı. Getiriler üzerindeki sürekli pozitif baskı, bir ONS fiyatını 1.800 dolar seviyesinin önemli ölçüde altına gönderebilir.

Naeem Aslam uyardı: Altın “yoğun bir satışa” karşı savunmasız olabilir

FED’in daha agresif enflasyon odağı, altın için iyi olmayan daha güçlü bir doların yanı sıra daha yüksek tahvil getirilerine yol açabilir. AvaTrade’in baş piyasa analisti Naeem Aslam yeni yayınladığı bir raporda, altın satışının 2013’te FED’in tahvil ve diğer varlıkların hızını düşürmeye başlayacağını önerdiği zaman meydana gelen duruma benzediğini söyledi.

Naeem Aslam, altın’ın artık “daha az çekici” olduğunu ve fiyatın ONS başına 1.800 doların altında kalması durumunda sarı metalin “yoğun bir satışa” karşı savunmasız olabileceğini söyledi. En iyi altın madencilerinin hisselerinin yanı sıra SPDR Gold Shares (GLD) ve VanEck Vectors Gold gibi altın’la ilgili borsada işlem gören fonlar da Perşembe sabahı düşüş yaşadı.  Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın fiyatı tahmini için “Dünya Devlerinden Altın Fiyatları Tahminleri: Bu Seviyeleri Bekleyin!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Takip et

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Government Blockchain Week is Coming to Washington DC

CFDs Broker Axiance Signs Cyclist Antri Christoforou as Brand Ambassador