in

Çin’de Sular Durulmuyor: Alibaba Bitcoin Madencilerini Uyardı

Yerel medya, Çin’deki en büyük ikinci bulut hizmeti sağlayıcısı olan Alibaba Cloud’un, madencilik firmaları da dahil olmak üzere tüm Bitcoin ve kripto şirketlerini, son yasal gereklilikle nedeniyle onlarla çalışmayı bırakabileceği konusunda uyardığını bildirdi.

Alibaba da Çinli Bitcoin madencilerine darbe indiriyor

Çinli 8BTC haber portalı ve Çinli kripto para gazetecisi Colin Wu, bugün, Çinli kripto madencileri için bir başka olumsuz haberi Twitter üzerinden duyurdu. Kriptokoin.com olarak bugün bildirdiğimiz üzere Çin eyaleti Sichuan’daki yetkililer, elektrik üreten firmaların bölgedeki madencilere verdiği hizmeti durdurması istemişti. Bu talebin, yaz aylarında zaten harcanmamış miktarda hidroelektrik olmasına rağmen gündeme getirildiği dikkat çekiyor. Wu, Bitcoin madencileri tarafından kullanılmadığı sürece bu elektriğin boşa gideceğini söyledi.

Şimdi ise Alibaba Cloud’un Çin’deki kripto para madencilerine yönelik bu “cadı avına” katıldığı bildiriliyor. Şirket, kripto endüstrisine dahil olan müşterilerini, onlar için hizmetlerin artık sağlanmayabileceği konusunda uyardı. Alibaba Cloud, şirketlere yaptığı açıklamada, bu durumun ardındaki sebebin 2021’in ikinci çeyreğinden bu yana düzenleyici denetimin sıkılaştırılması olduğunu söyledi.

Alibaba Cloud’ın kararı kripto borsalarını nasıl etkileyecek?

Tencent Cloud ve AWS, henüz kripto para birimi işletmelerine benzer bir uyarıda bulunmadı. Colin Wu, Alibaba Cloud’un bu kararının, kripto borsaları üzerinde fazla bir etkisi olmayacağını tweetledi. Çünkü, borsaların sunucuları Çin’in dışında yer alıyor. Ancak kripto madenciliği şirketlerinin başka bir bulut hizmeti sağlayıcısı bulması gerekecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Takip et

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Crypto Price Analysis & Overview June 18th: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Cardano, & Solana

Splash Financial Raises $44 Million in the Latest Investment Round